Вічний календар

вічний календар

(автори розробки: Олександр Москалик – учень 5-го класу, Юрій Яцика – викладач)

Пропоную вашій увазі математичну модель “Вічного календаря”, яку розробив спільно зі своїми учнями моєї приватної освітньої школи (практики).

Не важко помітити те, що щороку певна дата (наприклад, день народження) припадає на різні дні тижня. Увагу захоплює і деяка закономірність: упродовж 4-х років (365 днів) дата зсувається на один день, а у високосні роки (366 днів) – на два дні. Такі “зсуви” утворюють цикл з 28 років = 7 (дні тижня) помножено на 4 ( високосні роки), далі все повторюється. Практично, можна придбати 28 календариків різних послідовних років і користуватися ними ВІЧНО..

Ми створили математичну модель “ВІЧНОГО КАЛЕНДАРЯ”, періодом з 1897 по 2036 рр. Цей календар можна продовжити, використавши нами підібрану уже числову закономірність і розрахунок.

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ?..

Наприклад, дізнаємося на який день тижня припадає дата 29 травня 2019 року.. у Таблиці “РОКИ” шукаємо 2019 рік, продовживши в тому ж рядку пошук за відповідним місяцем (римськими цифрами V – порядковий номер для місяця Травень) отримаємо число 3 (три) . Додаємо це число до дати (29), що нас цікавить: 29 + 3 = 32. Отримане число 32 шукаємо у таблиці “ДНІ”.

Отже, 29 травня 2019 року припадає на середу (що треба було і очікувати). Інтерес даного календаря становить в тому, що за допомогою нього легко визначити день тижня, наприклад, дня власного народження. Мій День Народження припадає на ПОНЕДІЛОК )))) Цікавий факт, що дні тижня все ж варто було б починати рахувати не з понеділка, а першим днем все ж вважати неділю. Усім дякую за інтерес.. Юрій Яцика, з повагою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *