МІФИ ДАВНІХ СЛОВ'ЯН

Давні слов'яни, як і інші народи, мали багату мі фологію. Олюднюючи всю природу, вони приписували її явищам свої людські риси не тільки розум і доброту, а й зло і підступність. Одні боги допомагали людям, інші були ворожі їм. Кожному важливому явищу природи відповідав свій бог.

Верховним богом у Київській Русі вважався Перун. якому підкорялися всі небесні стихії: він же бог війни, наймогутніший серед усієї природи, борецл проти злих сил.

Сварог — бог небесного вогню. Він кинув на землю ковальські щипці, щоб люди навчилися кувати залізо, а також послав людям небесний вогонь; своїми іскрами розпалював натхнення в душах майстрів.

Дажбог (Даждьбог) - бог Сонця, син Сварога. допомагав землеробам, дарував людям фізичну силу, здоров'я, мудрість, майстерність. Культ Дажбога сформувався ще до нашої ери. Дажбог — один з найголовніших персонажів міфології давніх слов'ян. Зображували його у вигляді Сонця з людським обличчям.

У Києві до прийняття християнства було велике капище Дажбога. Капищем називали дохристиянські, язичницькі храми. Гора, на якій воно знаходилося, носила назву Дажбогової (нині Хоревиця).

За однією з легенд, Дажбог народився в багатодітній родині київського коваля Сварога. Коли в Києві почався голод, хлопчик приніс з гори зернятко, посадив його, і з нього виріс чудодійний кущ розкішної пшениці, якою люди й прогодувалися. Так Дажбог навчив людей сіяти пшеницю, вирощувати хліб, а батько його Сварог викував першого плуга.

Вирій — це, за стародавніми легендами, місце, де перебували добрі боги і душі померлих, це острів у Всесвіті. Сюди ще зліталися птахи на зиму.

Чорнобог — бог зла, ворог Вирію, людей і світла, покровитель усіх злих сил, володар підземного мертвого царства.
Коли Дажбог і Сварог повезли хліб голодуючим, то по дорозі Чорнобогове військо знищило валку з хлібом. а Дажбога і Сварога посікли. Боги Вирію оживили обох, взяли до себе, зробили богами.

Ярило (Яр) — так називали давні слов'яни бога жи вої природи, захисника рослинного світу. Його уявляли в образі гарного юнака на білому коні, в білому плащі.. з вінком весняних квітів на голові та з колосками у лівій руці. Вважали, що там, де пройде Ярило, буде гарний урожай. Йому присвячено багато пісень, приказок тощо.

Богиня кохання мала прекрасне ім'я Лада.

Богинею зла, ворожнечі, смерті виступала в слов' янській міфології Мара (Мора, Моруха). З її іменем пов'язані такі явища, як мор, морок, і похідні від них поняття.


 


Репетитор в місті Рівне та Рівненському районі.

Поліграфічні послуги та фотодрук
Тел.: +38 (093) 515-57-24, +38 (098) 050-8649
м. Рівне, вул. Дубенська (Район Боярка)

Написати електронного листа репетитору

 

Реклама:

Пропонуємо фотодрук та Поліграфічні послуги.