Міфи північноамериканських індіанців

Міфи, у яких відбились уявлення стародавніх людей про навколишній світ, є у всіх народів. Були вони і в індіанців — корінного населення Північної Америки.

Індіанці мали своєрідну і досить високу духовну культуру. В їхньому фольклорі відобразилися прагнення народу до свободи, а мужність, чесність, уміння обстоювати народні інтереси оспівувалися як вищий вияв людської доблесті. Багатьом з вас відомі книжки Фенімора Купера «Останній із могікан», «Слідопит» та інші, в яких письменник прославляє відвагу і розум, несхитну волю і горду нескореність, честь і благородство індіанців.

В індіанських міфах та переказах ми зустрічаємося з образом мудрого вождя, який розуміє мову стихій, навчає членів племені читати книгу природи, допомагає їм і в полюванні, і в час війни чи незгод і суперечок. Такий вождь часто носив ім'я Гайавата.

«Піснею про Гайавату» назвав свою поему про вождя індіанців американський письменник Генрі Лонгфелло. Поема написана за мотивами індіанських міфів та легенд, тому уривок з неї подано в цьому розділі, в якому розглядаються міфи народів світу.

Гайавата у зображенні письменника - мудрий і безстрашний вождь племені. Правнук Місяця, син Західного Вітру, він викликає захоплення своїм злиттям з природою, своєю шляхетністю і мужністю.

Прочитайте розділ поеми, що носить назву «Люлька Згоди». Встановіть зв'язок цієї назви з тим закликом, який звучить із вуст Владики Життя Гітчі-Маніто.

 


Репетитор в місті Рівне та Рівненському районі.

Поліграфічні послуги та фотодрук
Тел.: +38 (093) 515-57-24, +38 (098) 050-8649
м. Рівне, вул. Дубенська (Район Боярка)

Написати електронного листа репетитору

 

Реклама:

Пропонуємо фотодрук та Поліграфічні послуги.