1. ЩО ВИВЧАЄ ФІЗИКА
Сторінку, яку ви відкрили, називається «Фізика». Ознайомлення з фізикою не закінчується в школі. Є спеціальні інститути, в яких готують учених-фізиків, для них ця наука стане професією. Але фізика потрібна не тільки вченим, вона потрібна всім: робітникові і технікові, інженерові і конструкторові, лікареві й агрономові.

Тільки знаючи фізику, можна проектувати й будувати будинки, заводи, машини, електростанції. Щоб створювати трактори, телевізори, космічні апарати, навіть одяг і продукти харчування, треба знати фізику.

Оптичні прилади — окуляри і телескопи, фотоапарати і кіноапарати — можна було зробити тільки тому, що фізики вивчили, як поширюється світло в повітрі та склі. Конструювання і виготовлення кораблів, літаків, повітряних куль грунтується на знанні закономірностей, яким підпорядковані рідини, гази і тіла, що в них рухаються.

Наші будинки заповнені фізичними приладами. Ці прилади освітлюють кімнати, допомагають готувати і зберігати їжу, прибирати квартиру.

Годинник, телефон, телевізор, комп'ютер — усе це також фізичні прилади.
У навколишньому світі відбуваються найрізноманітніші зміни або явища. У фізиці вивчають механічні, теплові, електричні, світлові явища. Всі ці явища називають фізичними. Танення льоду, кипіння води, падіння дощових крапель, світіння розжареної нитки лампи, блискавка — приклади фізичних явищ.

Навіть у живих організмах відбуваються фізичні явища, яких іноді ми не бачимо. Волога піднімається від землі до колоска стеблом рослини, кров тече судинами у тілі тварини, нервовими волокнами передаються сигнали від мозку до тіла. Саме тоді в Росії й розпочали грунтовно вивчати цю науку. О. С. Пушкін писав про М. В. Ломоносова: «Він створив перший російський університет. Він, краще ска­зати, сам був першим нашим університетом».

У наш час вивчення природи потребує упертої праці бага­тьох учених різних країн і народів. їх спільна праця дає можливість людству просуватися в дослідженнях законів і явищ навколишнього світу.

У цьому році ви ознайомитесь з механічним рухом, закони якого обгрунтовано в працях М. Коперника і й. Кеп­лера, Г. Галілея та І. Ньютона. Ви вивчатимете властивості рідин і газів та дізнаєтесь про відкриття Б. Паскаля й Архімеда, про вклад М. В. Ломоносова в різні галузі науки. Ви переконаєтесь, що ефективне використання результатів наукових досліджень забезпечує прогрес суспільства

 

 


Репетитор в місті Рівне та Рівненському районі.

Поліграфічні послуги, репетитор з фізики, математики, програмування.. Відеопроектор на прокат
Тел.: +38 (093) 515-57-24, +38 (098) 050-86-49, +38 (066) 0400-693
м. Рівне, вул. Дубенська (Район Боярка)

написати листа консультанту

 

Реклама:

Пропонуємо фотодрук та Поліграфічні послуги.