Літературні напрямки і течії

з розділу вивчення теорії літератури
Класицизм, Сентименталізм, Натуралізм, Романтизм, Символізм, Реалізм

Літературний напрям - часто ототожнюється з художнім методом. Означає сукупність фундаментальних духовно-естетичних принципів багатьох письменників, а також ряду груп та шкіл, їх програмно-естетичних установок, використовуваних засобів. У боротьбі і зміні напрямків найбільш виразно виражаються закономірності літературного процесу. Прийнято виділяти такі літературні напрямки:

Про правомірність виділення інших напрямків єдиної думки немає — таких, як ман'єризм, предромантизм, неокласицизм, неоромантизм, імпресіонізм, експресіонізм, модернізм тощо. Річ у тому, що літературні напрямки, змінюючись, створюють множину проміжних форм, котрі існують недовго і не носять глобального характеру. Були спроби запропонувати більш універсальні системи поділу на літературні напрямки - наприклад «Класика» і «романтика»; або «реалістична» і «ірреалістіческая» література.

Літературна течія — часто ототожнюється з літературною групою та школою. Означає сукупність творчих особистостей, для яких характерні ідейно-художня близькість і програмно-естетична єдність. Інакше, літературна течія - це різновид літературного напряму. Наприклад, стосовно російського романтизму говорять про «філософську», «психологічну» і «цивільну» течію. В російському реалізмі деякі виділяють «психологічну» і «соціологічну» течію.

читати українською мовою читать данную статью на русском.

інформацію підготував Юрій Миколайович Яцика (приватний вчитель-педагог)

 

 

 


Репетитор в місті Рівне та Рівненському районі.

Поліграфічні та навчально-інформаційні послуги Розмістити рекламу на сайті.
Тел.: +38(093) 515-57-24, +38(098) 050-8649, +38(066)0400-693
м. Рівне, вул. Дубенська (Район Боярка)

Написати електронного листа репетитору

 

Реклама:

Пропонуємо фотодрук та Поліграфічні послуги.